Супрун розповіла про випадок шахрайства із декларацією про вибір лікаря

Супрун розповіла про випадок шахрайства із декларацією про вибір лікаря

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун застерегла медиків від махінацій із підписанням декларацій.

«Мені стало відомо про випадок, коли людина прийшла до медичного закладу, щоб підписати декларацію з лікарем, якого обрала, проте виявилося, що в електронній системі охорони здоров’я вже містяться її персональні дані та декларація, яку вона ніколи не підписувала. Як вони там опинилися – ми обов’язково з’ясуємо та всі причетні понесуть відповідальність», – повідомила Cупрун на своїй сторінці у "Фейсбуці" і нагадала, що лікарі та уповноважені особи, які підписують декларації про вибір лікаря у медзакладах, не мають права вносити у систему персональні дані без відома і підпису пацієнта.

«Це шахрайство з метою заволодіння державними грошима та відповідальність за такі дії буде відповідна до Кримінального кодексу. Перед початком виплат, працівники Національної служби здоров’я уважно вивчатимуть всі декларації, які надійшли від медзакладів. Якщо вони стикатимуться з подібними ситуаціями й від медзакладів не буде надано розумних пояснень – Служба передаватиме заяви до компетентних органів», – попередила в.о. міністра.

Уляна Супрун порадила тим, хто опинився в такій ситуації, подати заяву про припинення декларації у довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем – попередня декларація у системі автоматично анулюється.

«Ви також можете звернутися зі скаргою у той заклад, де була підписана декларація про вибір лікаря та використані персональні дані, без вашого відома. Лікарю у такому випадку варто повідомити про це службу підтримки медичної інформаційної системи, до якої він підключений, та керівника медичного закладу, де була внесена декларація без відома пацієнта. Водночас лікар на прохання пацієнта може підписати з ним нову декларацію. Стара анулюється автоматично», – пояснила очільниця МОЗ.

Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/05/02/293394-suprun-rozpovila-vypadok-shahraystva-deklaraciyeyu-vybir-likarya”