Закон не важливий: мер українського міста зганяє на церковних захід школярів і медиків

Закон не має значення: мер українського міста зганяє на церковний захід школярів і медиків
Голова Івано-Франківська намагається змусити учнів та медичних працівників взяти участь у релігійному заході Української греко-католицької церкви.
Про це йдеться у відповідному розпорядженні, оприлюдненому на офіційному сайті міста, повідомили у Центрі інформації про права людини.
Згідно з ним, департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради має 5 травня 2018 року організувати участь випускників 11-х класів у ХХІІІ Євхаристійному з’їзді учнівської молоді "Ви – світло для світу", а поліція міста забезпечити безпеку руху до села Погоня, де відбудеться святкування.
Окрім учнів, у прощі мають узяти участь медичні працівники.
"Медичним працівникам прибути на 9.00 год., вул. Тисменицька (АС-4). Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради (І.Смаль) забезпечити транспортний супровід медичних працівників з 9.00 до 15.30 год.", – йдеться у документі.
Своє розпорядження міський голова обґрунтовує договором між виконавчим комітетом Івано-Франківської ради та місцевою архієпархією УГКЦ, який чиновники підписали ще у 2003 році.
Член ВО "Свобода" Руслан Марцінків, який став головою міста в 2015 році, вже не вперше стає автором скандальних заяв та ініціатив.
В Україні не вперше чиновники опиняються у центрі скандалів через примус до відвідування релігійних свят. Минулого року студентів педагогічного університету ім. Драгоманова замість пар змушували йти на молебень з нагоди Дня працівників освіти.
Тоді експертка та координаторка кампанії "Дискримінація обмежує. Протидій!" Ірина Текучова у коментарі Центру інформації про права людини зауважила, що подібні дії порушують ст. 35 Конституцію України.
"Примушування учнів чи студентів відвідувати заходи певної релігійної течії однозначно є порушенням українського законодавства. Також це може нанести серйозну моральну шкоду дитині чи молодій людині. І тут не важливо, якого віросповідання учні. Кожна людина має право сама обирати, як і коли їй відвідувати релігійні заходи свого віросповідання і тим паче інших релігійних течій", – підкреслила вона.
Пізніше викладачів університету Драгоманова покарали за те, що "зігнали" студентів на "урочистий молебень".ф

Джерело статті: “http://expres.ua/news/2018/05/02/293346-zakon-ne-maye-znachennya-mer-ukrayinskogo-mista-zganyaye-cerkovnyy-zahid”