Найбільший експортер нафти ще не прийняв рішення про скорочення її видобутку


Міністр енергетики найбільшого у світі експортера нафти, Саудівської Аравії, Халід аль-Фаліх заявив про те, що в королівстві ще не прийняли рішення про скорочення видобутку нафти. За його словами, питання полягає в тому, на який обсяг скорочень готова піти Росія і коли Москва піде на цей крок, передає Reuters.

За його словами, на зустрічі Організації країн-експортерів нафти у Відні, члени ОПЕК розглядають всі варіанти, включаючи відмову від угоди. Однак міністр сподівається, що угоду приймуть до п’ятниці. Глава Міненерго Саудівської Аравії назвав достатнім скорочення видобутку на 1 мільйон барелів на добу.

Раніше стало відомо, що Катар виходить з ОПЕК з 1 січня 2019 року та після виходу не буде виконувати віденські угоди про скорочення нафтовидобутку.

Міжнародна організація ОПЕК створена нафтовидобувними країнами в 1960 році. Її цілями є вироблення та координація спільної політики щодо видобутку енергоресурсу, підтримання стабільності цін на нього і постачання нафти споживачам. До складу організації входять 15 держав.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/naybilshiy-eksporter-nafti-sche-ne-priynyav-rishennya-pro-skorochennya-yiyi-vidobutku-296297_.html”