Юристи довіряють судам більше, ніж прокуратурі та антикорупційним інститутам – опитування

Юристи довіряють судам більше, ніж прокуратурі та антикорупційним інститутам – опитування
47% юристів довіряють окремим судам і лише 30% правників довіряють органам прокуратури, — USAID


Майже половина професійних юристів довіряють судовій владі. Водночас органам прокуратури та антикорупційним інститутам довіряє лише третина правників. Про це йдеться в результатах «Опитування професійних юристів – учасників судових проваджень, що не є суддями або працівниками апарату суду».


Як свідчить дослідження, 47% юристів довіряють окремим судам і 41% — судовій владі в цілому, тоді як лише 30% правників довіряють органам прокуратури, 28% — окремо НАЗК, НАБУ та СБУ, 27% — Державній виконавчій службі та 25% органам поліції. Удвічі менше, ніж судам професійні правники довіряють органам місцевого врядування та громадським організаціям. Найнижчий рівень довіри професійні юристи мають до парламенту (13%) та політичних партій (8%).
.jpg_12Соціологічне опитування у рамках програми USAID «Нове правосуддя» проводилося у вересні 2018 року і було оприлюднене 12 листопада.


Опитували адвокатів та прокурорів, що є учасниками судових проваджень, але не є працівниками судової системи, а також представників установ судової експертизи, слідчих МВС та інших органів.


Опитування проводили шляхом персональних інтерв’ю 400 осіб у містах України з населенням у понад 50 тисяч. Дослідження проводили по всій території України, за винятком Криму та неконтрольованих урядом територій.


Як повідомлялося, українці стали більше довіряти судам.


Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/yuristi-doviryayut-sudam-bilshe-nizh-prokuraturi-ta-antikorupciynim-institutam-opituvannya--545069.html”