Ініціатором зустрічі з УПЦ МП є Порошенко – церква

Чи буде митрополит Онуфрій на зустрічі, невідомо

Ініціатором зустрічі священиків Української православної церкви Московського патріархату з президентом України Петром Порошенком є сам президент. Про це в коментарі РБК повідомив секретар керівника справами УПЦ ієрей Василь Попович.

Прес-секретар церкви Василь Анісімов, зі свого боку, підкреслив, що така зустріч необхідна, щоб "обговорити ситуацію" на тлі заяв Порошенка про те, що Російській православній церкві нічого робити на території України.

Чи буде на зустрічі глава УПЦ МП митрополит Онуфрій, жоден зі співрозмовників відповісти не зміг, пише видання.

Сьогодні митрополит УПЦ МП Олександр (Драбинко) повідомив, що зустріч священиків УПЦ МП із Порошенком заплановано на 13 листопада.

Синод Вселенського патріархату 11 жовтня ухвалив низку рішень, що стосуються автокефалії Української православної церкви. Зокрема, рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передання української церкви в управління Московського патріархату (МП) скасовано; з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарета було знято накладену Російською православною церквою (РПЦ) анафему, йому і предстоятелю Української автокефальної православної церкви Макарію повернуто канонічний статус.

Рішення Синоду Порошенко назвав наданням автокефалії Українській православній церкві. Офіційний томос вселенський патріарх Варфоломій вручить обраному на об’єднавчому соборі предстоятелю єдиної помісної Української православної церкви.

Філарет заявляв, що не менш ніж 10 ієрархів Московського патріархату вже готові перейти в об’єднану церкву.

15 жовтня Синод Російської православної церкви ухвалив рішення про повне розірвання євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.

2 листопада представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков архієпископ Тельміський Іов заявив, що в Україні УПЦ Московського патріархату більше не існує.

3 листопада президент України і вселенський патріарх Варфоломій підписали угоду про співпрацю, яка, на думку Порошенка, завершує процес надання Українській православній церкві томосу про автокефалію.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/-initsiatorom-zustrichi-z-upts-mp-je-poroshenko-tserkva-492043.html”