У Сенаті США пропонують $ 1 млрд для енергонезалежності ЄС від РосіїУ сенаті конгресу США представлений двопартійний законопроект, основною метою якого є «боротьба з російським впливом і допомога в забезпеченні енергетичної безпеки» країнам Європи.


Його автори — голова підкомітету з зовнішніх зв’язків сенату США по Європі і регіональному співробітництву в галузі безпеки, республіканець Рон Джонсон і член того ж підкомітету, демократ Кріс Мерфі. Повідомлення про ініціативу розміщено на сайті Мерфі, передає РБК.


Проект під назвою «Закон про європейську енергетичну безпеку і диверсифікації», відповідно до прес-релізу, покликаний надати США «нові інструменти для боротьби з згубним впливом Росії, а також посприяти створенню нових економічних можливостей в країні і за кордоном».


Росія, як зазначається в повідомленні, «поряд з хабарництвом, корупцією і пропагандою використовує своє панування на енергетичному ринку, щоб підірвати західні інститути і встановити [в країнах Європи] більш поступливі, податливі уряди, які не зможуть або не захочуть протистояти Росії або її президенту Володимиру Путіну».


У зв’язку з цим сенатори запропонували виділити додатково $ 1 млрд для «стимулювання інвестицій державного та приватного секторів» країни в європейські енергетичні проекти. Це, як вважають Мерфі і Джонсон, разом з «посиленням дипломатичної та технічної підтримки» допоможе диверсифікувати поставки енергії в Європу і «знизити вплив Росії на регіон».


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/u-senat-ssha-proponuyut-1-mlrd-dlya-energonezalezhnost-s-v-d-ros”