Про корупцію в роботі податкової міліції Львівщини, прокуратури Львівської області та суддів Сихівського районного суду при розслідуванні податкових злочинів.

Це приклад типової схеми тиску на бізнес спрямованої на особисте збагачення корупціонерів,- по справі не фігурує ні акт перевірки, яким встановлено податкове правопорушення, ні податкове повідомлення-рішення про донарахування податкових зобов’язань, як підстава для платежу, по якій закривається в порядку ч. 4 ст. 212 КК України слідчими податкової міліції та прокуратури 99 % справ!

Не так давно на своїй сторінці Фейсбук керівник податкової міліції України Сергій Білан прозвітував про здобутки податкових міліціонерів Львівщини, а саме виявлення факту ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, легалізації коштів службовими особами ТОВ «Ожидівський млин», вилучення під час обшуків 340 000 доларів, 110 тис. євро незаконно отриманих коштів, на які було накладено арешт http://reyestr.court.gov.ua/Review/73027557.

Як розвивалися події далі в вищевказаному кримінальному провадженні можна дізнатися з ухвали Сихівського районного суду http://reyestr.court.gov.ua/Review/73584034.

Ухвалою Сихівського районного суду директора звільнили від кримінальної відповідальності на підставі ч. 4 ст. 212 КК України, в ухвалі не згадується доля вилучених готівкових коштів, які були визнані речовими доказами по справі (340 000 доларів, 110 тис. євро). Обвинувачений звернувся до суду з клопотанням про звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ч.4 ст.212 КК України, так як до притягнення його до кримінальної відповідальності він добровільно, у повному обсязі сплатив податки та збори, а саме, - сплатив кошти в загальній сумі 1 001 790 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 68 від 22.03.2018 р. (ПАТ «Кредобанк») та листом Буської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області №279/8/13-15-07-00 від 26.08.2018 р. Відтак, підлягає звільненню від кримінальної відповідальності на підставі ч.4 ст.212 КК України.

Сам злочин, передбачений ч. 1 ст. 212 КК України, який дійшов до суду являється легким злочином (проступком), щодо якого закон про оперативно-розшукову діяльність прямо забороняє здійснення оперативно-розшукових заходів, які обмежують конституційні права громадян, працівниками податкової міліції!

Одне з двох- або правоохоронці приховали тяжкий злочин, або правоохоронці безпідстано, з перевищенням та зловживанням повноваженнями «наїхали» на платника податків!

Щодо добровільної сплати 1 001 790 грн. податків в судовому рішенні відсутня інформація про платника (підприємство чи засуджена службова особа), підстави сплати (акт перевірки чи податкове повідомлення -рішення).

Все це наводить на розповсюджену схему в роботі правоохоронців податкового блоку, яка не становить секрету, коли платником в кримінальному провадженні виступає підприємство, а не обвинувачений, а сплачені кошти в таких випадках отримують в облікових даних ДФС статус переплати та в подальшому повертаються підприємству (зараховуються в рахунок майбутніх платежів) або підприємство успішно оскаржує податкове повідомлення-рішення в адміністративному суді, не повідомляючи про наявність рішення в кримінальному провадженні.(Схема депутата Бобова, який після закриття справи Генпрокурором звернувся до окружного суду з позовом https://24tv.ua/nardep_bobov_splativ_milyoni_griven_podatkiv_pislya_zvernennya_prokuraturi_n822419, народний депутат України з групи Відродження Геннадій Бобов заплатив 37 мільйонів 866 тисяч 045 гривень 02 копійки податків після звернення прокуратури. 24tv.ua.

Формально та статистично виглядає як здобутки в роботі податкової, а на справді- це тиск на бізнес з метою особистого збагачення!

P.S. З власних джерел автору стало відомо, що платником згідно платіжного доручення № 68 від 22.03.2018 р. в ПАТ «Кредобанк» являється ТОВ «Ожидівський млин», а сплачені кошти обліковуються в особовій картці платника як переплата по податку на прибуток підприємств, за повернення вилучених коштів та звільнення службових осіб від кримінальної відповідальності корумповані правоохоронці, задіяні в схемі, залишили у себе 100 тис. доларів США.

В той же час поза увагою оперативних та слідчих податкової міліції, прокуратури залишається діяльність на теренах Львівської області організованого злочинного міжрегіонального угрупування з корупційними зв’язками в правоохоронних та судових органах, яке системно напротязі останніх років завдає шкоди бюджету на мільярди гривень!!!

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1612042172457972&id=100009566149699

Висновки:

  1. Вся діяльність оперативного управління податкової міліції ДФС у Львівській області спрямована на викриття злочинів, передбачених ч. 1, ч.2 ст. 212 та ст. 205 КК України, які не являються тяжкими, щодо яких заборонено здійснення оперативно-технічних заходів, що обмежують права громадян.

  2. Провадження слідчими податкової міліції реєструються за надуманих підстав, досудове розслідування спрямоване на позбавлення громадян власності та блокування нормальної роботи підприємств.

  3. Відсутність належного судового контролю та процесуального керівництва з боку прокуратури Львівської області.щодо якого закон про оперативно-розшукову діяльність прямо забо