Економіст Дубровський: Нацбанк абсолютно правильно підвищив ставку рефінансування, інакше ввімкнули б механізм розгону інфляції

Дубровський: Так діють центробанки в усьому цивілізованому світі

Національний банк України підвищив ставку рефінансування, щоб запобігти негативним процесам в економіці і захистити доходи громадян. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив старший економіст CASE-Ukraine Володимир Дубровський.

Об этом сообщает МАРКЕТИНГ МИКС

"Облікова ставка не може бути меншою за інфляцію, інакше з’являється паразитичний спосіб заробітку, який працює фактично на корупцію. Весь минулий рік ставка скорочувалася, оскільки у нас швидко знижувалася інфляція. Зараз інфляція прискорилася. Частково від того, що наприкінці минулого року надрукували певну кількість грошей, коли державні банки отримали рефінансування і використовували його на викуп держоблігацій. Очікувано після цього за кілька місяців почала прискорюватися інфляція", – зазначив економіст.

Він підкреслив, що така тактика дає змогу захистити економіку країни і доходи пересічних громадян.

"Рада Нацбанку абсолютно правильно підвищила ставку рефінансування. Так діють центробанки в усьому цивілізованому світі. Це рішення саме собою запобігає негативним процесам. В іншому разі ввімкнули б механізм розгону, який може нашкодити економіці держави та доходам громадян", – пояснив Дубровський.

4 березня Нацбанк підвищив ставку рефінансування до 6,5% річних. За словами виконувача обов’язків голови банку Юрія Гелетія, на прискорення в Україні інфляції "впливала низка чинників. Серед них: подорожчання харчових продуктів і палива; посилення інфляційного тиску з боку країн – торгових партнерів; збереження стійкого внутрішнього споживчого попиту".

Державна служба статистики України повідомила, що за підсумками січня базова інфляція становить 0,3% проти грудня 2020 року, а проти січня 2020 року – 5%.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/ekonomist-dubrovskij-natsbank-absoljutno-pravilno-pidnjav-stavku-refinansuvannja-inakshe-vkljuchivsja-b-mehanizm-rozgonu-infljatsiji-1542590.html”